V návaznosti na bezprecedentní měnovou politiku centrální banky a stimulační balíčky vlády tempo růstu peněžní zásoby ve Spojených státech nabírá na obrátkách.
Konkrétně objem peněz definovaný jako M2, tedy oběživo a bankovní vklady, se v posledních týdnech meziročně zvýšil o 23 %, což je nejvyšší míra růstu za posledních bezmála 40 let, od kdy se ukazatel začal sledovat.
Tyto kroky mají pozitivní vliv nejen na ekonomickou aktivitu v rámci USA, ale sekundárním efektem je i výrazný růst cen finančních aktiv v posledních měsících. Světové akcie jsou tak od začátku roku pouze v kosmetické ztrátě, přičemž slušný cenový růst mají za sebou i korporátní dluhopisy či drahé kovy. Investoři se snaží ochránit své prostředky před hrozící vyšší inflací v budoucnu a parkují majetek prakticky všude, kde se dá.
Právě výrazný růst objemu peněžní zásoby je důvodem, proč by měly v nadcházející dekádě být majetková aktiva zajímavou investicí. Akcie i nemovitosti totiž představují historicky osvědčenou ochranu před inflací, na rozdíl od bezpečných státních dluhopisů či drahých kovů navíc pravidelně přinášejí atraktivní výnosy.